Jak wydłużyć czas nagrywania parkingowego kamery samochodowej? 0
Jak wydłużyć czas nagrywania parkingowego kamery samochodowej?

Czy Twoja kamera samochodowa zużywa Twój nowy akumulator samochodowy?

 

Twój nowy akumulator samochodowy ciągle się rozładowuje. Byłeś pewien, że nie zostawiłeś włączonych reflektorów. Masz kamerę samochodową z włączonym trybem parkowania, ale jest ona podłączona do akumulatora twojego samochodu, a instalacja została wykonana kilka miesięcy temu i do tej pory nigdy nie miałeś żadnych problemów. Czy to naprawdę kamera rozładowuje akumulator twojego samochodu?

Wiele osób słusznie obawia się, że podłączenie na stałe kamery samochodowej będzie pobierało zbyt dużo energii i rozładowało akumulator – w końcu kamera samochodowa podłączona na stałe do nagrywania w trybie parkowania będzie nadal pobierać energię z akumulatora samochodu. Jeśli podłączasz kamerę samochodową do akumulatora samochodowego, zdecydowanie zalecamy użycie kamery samochodowej z wbudowanym woltomierzem (strażnikiem napięcia LBP), który wyłącza się, gdy akumulator osiągnie krytyczny punkt, aby zapobiec jego rozładowaniu.

Ale powiedzmy, że używasz już kamery samochodowej z wbudowanym miernikiem napięcia - twoja bateria nie powinna się wyczerpać, prawda?

 

4 najważniejsze powody, dla których Twój nowy akumulator samochodowy może nadal się rozładowywać:

 

1. Zaciski (klemy) są zbyt luźne

Zaciski dodatnie i ujemne podłączone do akumulatora mogą z czasem ulec poluzowaniu. Te zaciski mogą również ulec korozji. Należy je sprawdzić pod kątem zabrudzeń lub śladów korozji i wyczyścić szmatką lub szczoteczką.

 

2. Jeździsz często na krótkich odcinkach

Częste i krótkie podróże mogą skrócić żywotność akumulatora samochodowego. Akumulator pobiera najwięcej energii podczas uruchamiania samochodu. Jeśli często jeździsz na krótkie przejażdżki, wyłączasz pojazd, zanim alternator zdąży naładować akumulator — może to być powód, dla którego akumulator nadal się rozładowuje lub wydaje się, że nie optymlnie.

 

3. Akumulator nie ładuje się podczas jazdy

Jeśli system ładowania nie działa prawidłowo, akumulator samochodowy może się rozładowywać nawet podczas jazdy. Alternator samochodowy ładuje akumulator i zasila niektóre systemy elektryczne, takie jak światła, radio, klimatyzacja czy automatyczne szyby. Alternator może mieć luźny pasek lub zużyte napinacze, które uniemożliwiają jego prawidłowe działanie. Jeśli alternator ma złą diodę, akumulator może się rozładować. Zła dioda alternatora może powodować ładowanie obwodu nawet przy wyłączonym zapłonie, a rano kończysz z autem, które nie chce się uruchomić.

 

4. Na zewnątrz jest bardzo gorąco lub zimno

Mroźna zima i gorące letnie dni mogą powodować problemy z akumulatorem Twojego pojazdu. Podczas gdy nowsze baterie mają tendencję do wytrzymywania ekstremalnych temperatur sezonowych, ekstremalne temperatury mogą powodować odkładanie się kryształów siarczanu ołowiu. Jeśli samochód będzie zbyt długo pozostawiony w takich warunkach, nagromadzenie siarczanów może niekorzystnie wpłynąć na żywotność akumulatora. W takich warunkach ładowanie baterii może również zająć dużo czasu, zwłaszcza jeśli jeździsz tylko na krótkich dystansach.

 

Co zrobić z słabnącym akumulatorem?

 

Biorąc pod uwagę, że przyczyną rozładowania akumulatora nie jest błąd ludzki ani kamera samochodowa, będziesz potrzebować pomocy wykwalifikowanego mechanika, który może zdiagnozować problemy elektryczne w Twoim samochodzie i określić, czy jest to rozładowany akumulator, czy coś innego w układzie elektrycznym. Akumulator samochodowy powinien wystarczyć na około sześć lat, ale wszystko zależy od tego, jak go eksploatujesz. 

Wielokrotne cykle rozładowania/ładowania skracają żywotność każdej baterii .

 

Czy akumulator do kamery samochodowej, taki jak PowerPack PRO, może ochronić akumulator samochodowy?

Twoja kamera samochodowa będzie pobierać energię z akumulatora PowerPack PRO zamiast akumulatora samochodowego, nawet jeśli Power Bank jest podłączony do akumulatora samochodowego na stałe .

Podłączając na stałe Power Pack z kamerą samochodową do akumulatora samochodowego, zasadniczo zapewniasz akumulatorowi możliwość doładowania. PowerPack jest przeznaczony wyłącznie do pobierania energii podczas jazdy samochodem. Gdy zapłon jest wyłączony, kamera wykorzystuje wyłącznie zasilanie z PowerPack-a, eliminując potrzebę pobierania energii z akumulatora samochodowego. Dodatkowo, zawsze możesz wyjąć PowerPack z samochodu i naładować go w domu.

Konserwacja akumulatora 

Odpowiednio dbając o akumulator, można zwiększyć jego średnią żywotność lub liczbę cykli (liczbę cykli ładowania i rozładowania). Oto kilka sprawdzonych wskazówek, które pomogą Ci lepiej konserwować akumulator:

  • Utrzymuj zaciski akumulatora w czystości
  • Pokryj zaciski sprayem do zacisków, aby chronić je przed korozją
  • Owiń baterię w izolację, aby zapobiec uszkodzeniom termicznym (chyba że bateria jest odporna)
  • Utrzymuj baterię prawidłowo naładowaną
  • Umieść baterię w bezpiecznym miejscu, aby uniknąć nadmiernych wibracji
  • Regularnie sprawdzaj baterię pod kątem wycieków, wybrzuszeń lub pęknięć

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl